skip to Main Content
Menü

 

    Ben Uzman Klinik Psikolog Simge Koçyiğit. Adana doğumluyum, ilk ve orta öğretimimi Adana’da tamamladım. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitimimi tamamladıktan sonra Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansa başladım. Başarılı bir ders ve Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı süpervizyon süreci ardından şu anda ‘’Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Ergenlerin Akıllı Telefon Bağımlılığı Düzeyleri, Mizaç Özellikleri ve Anne Baba Tutumları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’’ konulu tez çalışmalarına devam etmekteyim. Bu bilimsel çalışmamla birlikte çağımızın yaygın problemlerinden olan Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu, telefon ve internet gibi davranışsal bağımlıklar konusunda sorunlar yaşayan bireylere yardımcı olmayı hedeflemekteyim. Tezimi tamamladıktan sonra psikoloji alanında yeni bir Doktora programı için hazırlanıyorum.

     Öğrenim hayatım boyunca İtalya, İstanbul, Adana ve Ankara’da olmak üzere birçok kurumda staj deneyimim oldu ve yüksek lisansım sırasında, psikoloji alanında çalışmaya başlayarak tecrübe kazandım. Şu anda Özel Aile Danışmanlığı Merkezi’nde psikolog olarak çalışmakta ve bireylerin yaşadıkları zorlukların üstesinden gelmeleri için yardımcı olabilmeyi amaçlamaktayım. Bireysel danışmanlıkta başta kaygı bozukluğu, panik bozukluk, fobiler, depresyon, öfke kontrolü, kişiler arası ilişkilerde yaşanan problemler olmak üzere Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı psikoterapi yöntemleri uygulayarak hizmet vermekteyim.  

     Çocuk ve ergenler ile olan çalışmalarımda başlıca dikkat ve hiperaktivite bozukluğu, akıllı telefon ve internet bağımlılığı, alt kaçırma, öfke, sınav kaygısı, kardeş kıskançlığı, parmak emme ve davranış problemlerinde yardımcı olmaktayım. Çalışmalarım sırasında eğitimini almış olduğum testleri ve teknikleri kullanarak çocuk ve ergenlerin problemlerini tespit etme ve çözüme ulaştırmayı hedeflemekteyim. Bu süreçte anne ve babaları da nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendirerek sürece katılmaları konusunda teşvik edici bir yol izlemekteyim.

     Aile ve çift danışmanlığında, aile içerisinde ve çiftler arasında yaşanan sıkıntıların ele alınarak çözümlenebilmesini amaçlamaktayım. Aldığım aile danışmanlığı, aile ve çift terapileri eğitimleri doğrultusunda aile üyelerine saygı duyarak onlara karşı açık ve dürüst olmayı, problemlerin çözümü için etkin bir rol oynamaktayım.

 

Aldığım Eğitimler:

 Klinik Psikolojide Uygulamalar ve Süpervizyon Eğitimi (Bilişsel Davranışçı Terapi Ağırlıklı)

 Aile ve Çift Terapileri Uygulamalar ve Süpervizyon Eğitimi

 Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi

 Özel Öğrenme Güçlüğü; Disleksi Eğitimi

 Psikolojik İlk Yardım ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu Eğitimi

 Çocuklarla Psikoterapötik Görüşme: Ebeveynlerle Köprüler Kurma

 Çocuk Değerlendirmede Kullanılan Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

 Resim Analizi ve Psikolojik Çizim Testleri Uygulayıcı Eğitimi

 Etkili Yetişkinler Olarak Erken Çocukluk Dönemini Tanımak ve Anlamak

 Duygusal Zeka, Profesyonel Özgeçmiş ve Mülakat Teknikleri

 

 

 

İş ve Staj Deneyimlerim:

 Çankaya Özel Eğitim Merkezi – Ankara

 Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi

 Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

 İlkin Eğitim Anaokulları – İstanbul

 Dr. Ekrem Tok Adana Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi

 University Of Bologna/Italy – Klinik Araştırma Asistanı

 

 

 

Proje ve Çalışmalarım:

 Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu (Gönüllü Danışman – 6 Ay)

 Yetişkin Bireylerde Stresle Başa Çıkma Düzeyleri ile Öfke Düzeyi Arasındaki İlişkinin İncelenmesi (Lisans Bitirme Projesi)

 

 

 

Psikolog Simge KOÇYİĞİT’ten Direkt Randevu İçin : 0531 337 90 93

Ofisimizden Randevu almak için : +90 (322) 458 0 458

 

 

 

Randevu Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.

Randevu Formu

Bize iletmek istediğiniz?

Back To Top
×Close search
Ara